چرا به طراحی سایت نیاز داریم ؟

اکثر مواقع کسب و کارها با این عنوان ” کسب و کار من مطرح است و نیاز به طراحی سایت ندارم ” خودشان را از داشتن سایت منع میکنند . در ادامه توضیح خواهیم داد که این موضوع بسیار کار اشتباهی است و عواقب آن را با هم بررسی میکنیم .

در ابتدا کسب و کار باید نیاز خود را در ارتباط با طراحی سایت حس کنند .

عواملی که باعث میشود کسب و کارها سایت داشته باشند !

امروزه تکنولوژی پیشرفت چشم گیری داشته است ، در راستای این پیشرفت نیاز کسب و کارها به داشتن سایت یک امر ضروری شده است . با توجه به پیدایش دستگاه های موبایل و هوشمند شدن آنها این نیاز چندین برابر شده است . بنابراین با چند سوال و جواب ساده میتوان به این نتیجه رسید که داشتن وب سایت الزامی است !

آنلاین بودن کسب و کار

دقت داشته باشید ، زمانی که سایت شما طراحی میشود ، کسب و کار آنلاین و در همه ساعت در دسترس عموم قرار میگیرد ، این موضوع باعث میشود که فروش شما چند برابر شده و نیاز به صرف زمان و هزینه ی بالای نباشد . همچنین با تغییرات کوچک مانند ادرس ، تلفن و سایر اطلاعات محصولات ، با چند کلیک این اطلاعات بروزرسانی شده و در دسترس عموم قرار میگیرد . تا این بخش در ارتباط با مزیت های سایت سخن گفتیم .

چرا کسب و کار اینترنتی اینقدر پرطرفدار شده ؟ آیا یک جو کاذب است یا حقایقی در آن نهفته ؟

1 – نیاز به سرمایه اندک در کسب و کار اینترنتی

در این روش نیاز به شرکت ، فروشگاه یا مغازه نخواهید داشت و صرفاٌ هزینه اولیه راه اندازی سایت را دارید که ناچیز است و سرمایه ی زیادی نمی خواهد . شما می توانید با سایت سازهای رایگان سایت را راه اندازی کنید و بعد سایت را به ترافیک قابل قبولی برسانید و کسب و کار آنلاین خود را مدیریت کنید . این در حالی که برای راه اندازی کسب و کار حضوری هزینه مغازه مناسب و فضای مناسب برای کار یکی از چالش های پیش روست .

2 – مزایای کار آنلاین بازاریابی اینترنتی قوی

اگر شما محصولات یا خدمات خود را د رمحیط اینترنت بفروشید خیلی راحت تر و در زمان کمتر می توانید بازاریابی اینترنتی داشته باشید و مشخصات محصول خود را در اختیار مشتریان قرار دهید در حالی که در کسب و کارهای حضوری این کار هزینه و زمان بیشتری نیاز دارد . همچنین خدمات به مشتریان و رضایت آنها کمی سخت تر است .

یکی از ابزارهای موفق در هر کسب و کاری یک بازاریابی قوی و موفق است . به جرات می توان گفت که پتانسیل بازاریابی اینترنتی بسیار بالاتر از دیگر بازاریابی هاست و راحت تر می توان در آن ورود کرد در ادامه به تمام مزایای این بازاریابی اشاره می کنیم .

مزایای کسب و کار اینترنتی چیست ؟ هزینه پایین بازاریابی اینترنتی

شاید باور نکنید اما بهترین مزایای کسب و کار اینترنتی استفاده از بازاریابی اینترنتی در کسب و کار آنلاین است که بسیار مقرون به صرفه و ارزان تر از تبلیغات آفلاین می باشد. شما با کمی هزینه در استراتژی های بازاریابی همچون ایمیل مارکتینگ ، تبلیغات کلیکی ، رپورتاژآگهی و … می توانید کسب و کار خود را معرفی کنید . بسیاری از رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام هم کمک زیادی به رشد کسب و کار شما می کنند.

ارزیابی آسان تر کسب و کار

هر کسب و کاری باید ارزیابی از کیفیت و چگونگی رشد و پیشرفت یا تنزل خود داشته باشد اما سوال اینجاست چگونه ؟ در کسب و کارهای سنتی ارزیابی کاری سخت تر و پیچیده تراست . شما باید تحقیق کنید و ببینید برای هر تبلیغ که انجام داده اید چقدر بازخورد دریافت کرده اید . آیا اثری برای کسب و کار شما داشته یا نه ؟ فکر می کنید چقدر سخت است ! قضاوت با شما !

حالا بهتر است سری هم به ابزارهای بازاریابی آنلاین بزنیم و اوضاع را بررسی کنیم خوب در کسب و کار های اینترنتی می توان دقیقاً ردیابی کنیم و ببینیم مشتریان از کدام مسیرهای بازاریابی بیشتر ورود داشته اند و همه ی اینها به لطف برخی از ابزارهای آنلاین قابل رصد هستند از جمله گوگل آنالیتیکس .

بازاریابی هدفمندتر و هوشمندتر

در بازاریابی سنتی شما تبلیغی را در یک نشریه یا مجله چاپ می کنید اما واقعیت این است متوجه نمی شوید که چه افرادی بیشتر به محصول یا خدمات شما علاقمند هستند بیشتر افراد جوان ، نوجوان و یا عموم مردم علاقه دارند . اما در بازاریابی اینترنتی می توان تعیین کرد چه افرادی و با چه میزان علاقه هستند . به طور مثال در بازاریابی ایمیلی می توان افراد با رده های علاقمندی متفاوت را شناخت و برای هر کدام محصول مناسب او را تبلیغ کرد .

مزایای کارآنلاین بازده بالاتر

بازده و بهروری بیشتر همچنین بازگشت سرمایه ی زودتر این نوع کسب و کار را هر روزه محبوب تر می کند.

دسترسی آسان به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

مشتریان شما به راحتی و در هر زمان می توانند به کاتولوگ محصولات یا خدمات شما دسترسی داشته باشند و حتی میزان استفاده یا رضایتمندی بقیه را ببینید.

دسترسی آسان به اطلاعات آماری

از طریق فروشگاه اینترنتی شما می توانید هر زمان که بخواهید درجریان آخرین اطلاعات میزان فروش ، موجودی انبار، میزان علاقمندی، گردش مالی و … قرار بگیرید.

3- ایجاد فرآیندهای خودکار و صرفه جویی در وقت

در کسب و کارهای سنتی زمان های زیادی صرف امور تکراری می شود و مدیریت زمان و اتلاف انرژی بیشتر است در حالی که از مزایای کسب و کارهای اینترنتی می توان کارها خودکار بودن کارها مثل صدور فاکتور، پرداخت، حسابداری و … که در وقت و انرژی شما صرفه جویی می شود. شما می توانید مدیریت زمان را بهتر در کسب و کار خود داشته باشید.

4- تغییرات آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر با طراحی سایت

تصور کنید می خواهید ویترین مغازه را به روز کنید چقدر زمان بر و هزینه بر است ! تغییرات آدرس و محل کار چه لطمه ای می تواند به کسب و کار شما وارد کند ! این درحالی است که در کسب و کار آنلاین با کم ترین هزینه و در راحت ترین حالت این کار امکان پذیر است که مهم ترین مزایای یک کسب و کار اینترنتی است.

5- ارتباط بهتر با همکاران

ارتباط و داشتن شبکه گسترده همکاران به کسب و کار شما بسیار کمک می کند فکر کنید در کسب و کار سنتی این کار چقدر امکان دارد! اما در کار آنلاین ساخت این ارتباط و گستردگی و ارتقاء آن کار چندان سختی نیست.

6- زمان مفید بیشتر

همانطور که در قبل هم گفته شد انجام شدن امور به صورت خودکار برای شما زمان مفیدتر به همراه خواهد داشت و شما مجبور نیستید بیشتر وقت خود را در ترافیک یا صرف کارهای تکراری کنید . همین موضوع در کیفیت زندگی شما اثر می گذارد و آرامش بهتری برایتان رقم می زند.

7- مدیریت همزمان چند کسب و کار در طراحی سایت

افرادی که به شکل سنتی چندین کسب و کار را مدیریت می کنند ، می دانند که اداره کردن همزمان چند کسب و کار بسیار سخت و طاقت فرساست . اگر نگاهی بهتر داشته باشیم از مزیت های خوب کار آنلاین همین راحت تر اداره کردن چندین کسب و کار است و افزایش درآمد بالاتر است. البته دوستان عزیزم پیشنهاد می کنم اول یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی کنید و رشد دهید و سپس به فکر راه اندازی کار آنلاین دیگر باشید.

8- مدیریت کامل از مزایای کسب و کار اینترنتی

در روش کسب و کار اینترنتی فرد می تواند مدیریت کامل روی هر قسمت از کسب و کار خود داشته باشد مثل مدیریت مالی و مدیریت مشتری ها و مشتریان فعال و شناسایی آنها، مدیریت محصولات و تخفیفهای متفاوت به مناسبت های مختلف و هر چیزی که یک مدیر باید مدیریت کند به راحتی امکان پذیر است.

کمک به محیط زیست با طراحی سایت

با توجه به آنلاین بودن تبلیغات و اطلاع رسانی ها ، از مصرف بی رویه کاغذ جلوگیری خواهد شد و بدین ترتیب در حفظ محیط زیست و درختان کمک بسیار میشود . در ضمن در نظر داشته باشید این میراث برای نسل های بعدی هم باید باقی بماند .

اطلاع رسانی سریع

شما میتوانید در وب سایت بخشی را تحت عنوان مشترکین راه اندازی کنید ، با عضویت پیامکی مشتریان ، بانک اطلاعات جامعی را بدست آورید و در صورت وجود محصول و یا خدمات جدید به مشترکین اطلاع رسانی کنید .

طراحی سایت

با توجه به نوشته های بالا ، اگر تصمیم گرفتید سایت خود را راه اندازی کنید با ما تماس بگیرید .